Sıkça Sorulan Sorular

yelkendersi.com/sailing-adventures/ sayfamızdan uyguladığımız rotaları görebilirsiniz. İlgilendiğiniz rotanın kendi sayfasının en alt bölümünde online rezervasyon yapabilir ve tarihlerin müsaitliğini kontrol edebilirsiniz. Dilerseniz rezervasyonlarınızı email veya telefon ile bie ulaşarak da gerçekleştirebiliriz. Ödemenin yarısını rezervasyonu gerçekleştirdiğinizde, kalan yarısını da tekneye geldiğinizde yapabilirsiniz.
Teknenin yakıtı, Bot ve motoru, son temizlik, yatak takımları (1 set/hafta) ve yüz havlusu, ocak ve fırın için tüp fiyata dahil olanlardır. Dahil olmayanlar Yetkili makamlar tarafından düzenlenen transitlog belgesi ve giriş çıkış işlemleri Bu belge ve işlemler yaklaşık, aynı ülke sularında kalınacaksa toplam 300euro - ülke değiştiriliyorsa toplam 600euro tutmaktadır.
Hem katılımcılar hem de tekne olarak tabii ki sigorta kapsamındayız. Sigortalarımız gittiğimiz ülkenin zorunluluklarına göre genişletilmiş olarak günceldir.
The currents in the western part of the sea are directed to the south, in the eastern - to the north; their speed is up to 0.5-1 km / h. Surface water temperature in winter + 11 ... + 15 ° C, in summer + 22 ... + 25 ° C. The tides are semi-daily, their size is from 30 to 60 cm The western coast of Turkey is washed by the Aegean Sea. The weather conditions in this region seem to be specially tailored for recreation in the summer months: the heat sets in mid-June and lasts until mid-September. At this time, the average air temperature is + 24-26 ° С, and the water is never colder than + 23 ° С. The hottest months are July-August, when the temperature reaches + 29-34 ° С. During this period, the sea warms up to + 25-29 ° С. Aegean Sea is a relatively rich region for wave energy resource. Although average wave heights ranges in low levels, wind regimes and Aegean geomorphology create frequent waves. On a seasonal basis, the maximum mean wave power occur in winter. Local winds from the North West can make a significant contribution to renewable wave energy production during the summer season.
Teknemiz her ne kadar konforlu ve büyük olsa da bir tekneye geldiğiniz tekrardan hatırlatmalıyız. Geldiğiniz sezona uygun ihtiyacınız kadar kıyafet ve diğer özel eşyalarınızı içeren özellikle "soft case" bir valiz hazırlamanızı öneririz. Giyiminiz spor kıyafetlerden oluşmalı, güvertede kullanacağınız ayakkabılar da mümkünse beyaz tabanlı spor ayakkabı olmalıdır. Bunun dışında sezona göre kuvvetli güneşten koruyucu malzemelerinizi de unutmayın. Şarj etmek istediğiniz ekipmanlarınızın varsa araç şarjına uygun olan kablolarını getirebilirsiniz. Teknemizde hem 220v hem de 12v enerji kullanımı mevcuttur fakat 220v prizler acil ihtiyaç olmadıkça sadece gündüz kullanılmaktadır.
Fiyatlarımız 2 değişkene sahip. Bunlarda birincisi seçtiğiniz rotadır. İkincisi ise katılım sayınıza göre size ayrılan kamara sayısıdır. Temelde, 2 kabine kadar olan katılımcı ve 3 kabine kadar olan katılımcı olarak iki farklı fiyat uygulanır.
Organize ettiğimiz tüm rotalar hem yelken yapılacak en güzel yerler hem de ulaşımın kolay sağlanacağı bölgelerdir. Hava kara veya deniz ulaşımlarının kolaylıkla sağlandığı güzergahlar olduğu için ulaşım sıkıntısı mevcut değildir.
Elbette mümkün. Bizim size önerdiğimiz rotalar ekleme/çıkartma yapabilirsiniz. Hava şartlarına uygun olarak, beraberce esnek bir rta planlaması yapabiliriz.
Bu çok değişkenli bir konu olduğu için teknede bulabileceğiniz imkanlardan biraz bahsetmek daha doğru olur. Değişik bardak takımları, çatal bıçak kaşık gibi gereçler ve tabaklar 8 kişiye yetecek kadar bulunmaktadır. Ayrıca tencere seti, 2 adet tava, bıçak kesme-doğrama ekipmanları, süzgeç, rende, saklama kabı, limon sıkacağı gibi bir çok malzeme mevcuttur. Soğuk veya sıcak içecekleri saklamak için 2 adet 1lt lik termos da bulunuyor. Yine mutfakla ilgili olarak Mikrodalga fırın, Filtre kahve makinesi ve Buz yapıcı da mevcut. Sıralayabildiğimiz bu bazı ekipmanlar dışında soracağınız ekstra birşey olursa bize ulaşabilirsiniz.
Kendilerini ne kadar çok sevsek de maalesef kabul edemiyoruz. Tekne hayatı alışkanlıkları dolayısıyla onlara konforsuz gelebiliyor dolayısıyla bu duruma anlayış gösterdiğiniz için teşekkürler.
Tabii ki katılabilir. 10-12 yaş altı çocukların bu gibi bir seyahatte biraz sıkıldıklarını söyleyebiliriz. Çok küçük yaştaki bebeklerin ise ihtiyaçları yüzünden teknede hem sizi hem de kendini rahatsız bırakması söz konusu. Bunun dışında çocuğunuzun tekneye adapte olabileceğini düşünüyorsanız, minik yelkencileri aramızda gömekten mutluluk duyarız.